Warszawski Festiwal
Teatrów Przedszkolnych

Magiczna Konwalia

II Warszawski Festiwal Teatralny „Magiczna Konwalia”

15 kwietnia 2016 odbyło się nietuzinkowe i niesomowite przedsięzwięcie – II Warszawski Festiwal Teatrów Przedszkolnych „Magiczna Konwalia” zorganizowane przez Polsko – Angielskie Przedszkole Artystyczne „Magic fish”i Fundację Edison. Przygotowania trwały kilka miesięcy, zaproszenia do przedszkoli zostały wysłane, ale czy udało się tej edycji dorównać zeszłorocznej? Co sprawiło, że druga edycja była tak wyjątkowa?
Do festiwalu oprócz reprezentacji Przedszkola „Magic Fish” zgłosiło się aż 6 placówek. Większosc były to przedszkola z Wilanowa: Przedszkole Bałabajka, Przedszkole Baby City, Przedszkole Mini Harvard, Przedszkole nr 416, Przedszkole nr 56 oraz jedno przedszkole z targówka: Tęczowe Przedzkole. Każde z grup teatralnych przygotowało niezwykłe przedstawienie, które zachwycało jury i publicznosc zgromadzoną w Centrum Kultury Wilanów.

Festiwal „Magiczna Konwalia” został objęty hanorowym patronatem przez Dzielnicę Wilanów oraz burmistrza Pana Ludwika Rakowskiego. W tym roku do współpracy dołączyło się wiele wspaniałych placówek kulturalnych tj Teatr Baj, Muzeum Bajki, Basni i Opowiesci, Teatr Wolandejski, Centrum Kultury Wilanów; wydawnictw tj Zielona Sowa, Zakamarki, Wilga oraz firm tj ZBW Elektronika, CZU CZU, Galapagos. W rozpowszechnienu informacji pomagły nam portale internetowe miastodzieci.pl i dziewckowwarszawie.pl. Nie możemy zapomnieć o fantastycznych rodzicach społecznosci przedszkolnej: Pani Adrianie Rybie, która fotografowała nasz festiwal, Pani Katarzynie Kuleszy, Państwu Delakowicz oraz Państwo Matejov, którzy pomogli nam przy organizacji nagród.

W tym roku w jury zasiedli znakomici goscie, czynnie związani z swiatem teatru i sztuką: Pani Dorota Wierzchowska - koordynator edukacji kulturalnej w dzielnicy Wilanów; Pani Ewa Drzymała – aktorka serialowa, znana między innymi z takich produkcji jak Klan czy Plebania; Pan Piotr Tołoczko - aktor i reżyser, asystent wielu reżyserów teatralnych, współzałożyciel i wiceprezes Fundacji „HI ART!” oraz aktor filmowy i telewizyjny ("Karbala" i "Zaćma"); Pan Piotr Klinger - reżyser Teatru Wolandejskiego, autor sztuk. Nasze wspaniałe jury miało przed sobą niezmiernie trudne zadanie, wyłonić zwyciezcę II Warszawskiego Festiwalu Teatrów Przedszkolnych.

Dziękujemy dyrekcjom i wychowawcom przedszkoli, które wzięły udział w Festiwalu, za zaangażowanie i przygotowanie grup do występów.

Jednak największe podziękowania należą się małym aktorom. To oni przenieśli nas w magiczny świat teatru. Każdy z nim, mimo tremy, wystąpił najlepiej jak tylko potrafił. W każdym przedstawieniu były zawarte elementy tańca, śpiewu i dramy. Wszystkie spektakle były wyjątkowe. Nie lada wyzwanie dla prawdziwych aktorów teatralnych. Oprócz statuetek, dyplomów i nagród rzeczowych największym wyróżnieniem dla przedszkolaków były wielkie brawa publiczności oraz łzy radości i dumy w oczach nauczycieli i rodziców.

II Warszawski Festiwal Teatrów Przedszkolnych „Magiczna Konwalia” – werdykt Jury:

Wyróżnienie: Przedszkole nr 56 grupa „Wesołe Kubusie” za spektakl „Szewczyk Dratewka”

Wyróżnienie: Przedszkole „Baby City” grupa „Bees” za spektakl w jezyku angielskim „A crazy story”

Wyróżnienie: Przedszkole nr 416 grupa VII za spektakl „Bajka o smoku wawelskim”

Wyróżnienie: Przedszkole Mini Harvard grupa „Tygryski” za spektakl „Kaczka Dziwaczka”

III miejsce: Tęczowe Przedszkole grupa „Tęczowe Przedszkolaki” za spektakl „Bajka o smoku Igorze”

II miejsce: Przedszkole „Bałabajka” grupa „Bałabajka” za spektakl „Calineczka”

I miejsce: Polsko-Angielskie Przedszkole Artystyczne Magic Fish grupa „Sharks” za spektakl „Dzieci śmieci”

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM FESTIWALU SERDECZNIE GRATULUJEMY!