Warszawski Festiwal
Teatrów Przedszkolnych

Magiczna Konwalia

III Warszawski Festiwal Teatralny „Magiczna Konwalia”

To wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie tworzone z myślą o dzieciach i dla dzieci odbyło się 7 kwietnia 2017r. już po raz trzeci. Do tej edycji zgłosiło się aż 7 placówek z terenu warszawy i okolic. Były to: Niepubliczne Przedszkole Beztroski Świat, Tęczowe Przedszkole, Niepubliczne Polsko-Angielskie Przedszkole Buzzy Bee, Niepubliczne Przedszkole Mini Harvard, Niepubliczne Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia, Poziomkowe Przedszkole, Niepubliczne Przedszkole Delfinki. W tym roku po raz pierwszy grupa „Kaczuszek” z Przedszkola „Magic Fish” zaprezentowała spektakl poza konkursem, który zakończył zmagania uczestników.

III edycja festiwalu „Magiczna Konwalia” została objęta honorowym patronatem przez Dzielnicę Wilanów oraz burmistrza, Pana Ludwika Rakowskiego. W tym roku do współpracy dołączyło się wiele wspaniałych placówek kulturalnych tj. Teatr Baj, Centrum Kultury Wilanów; wydawnictw tj. Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Zakamarki, Wilga, Wytwórnia, Fundacja Zwalcz Nudę oraz firm tj. Jake Vision, Fikołki, ZBW Elektronika, Studio Ryba, Mat Dance Studio, Barański Nieruchomości. W rozpowszechnieniu informacji pomogły nam portale internetowe cowwilanowie.pl, miastodzieci.pl i dzieckowwarszawie.pl. Nasz festiwal nie odbyłby się także bez fantastycznych rodziców społeczności przedszkolnej.

W tym roku w jury festiwalu zasiedli znakomici goście, czynnie związani z światem teatru i sztuki: Pani Dorota Wierzchowska - koordynator edukacji kulturalnej w dzielnicy Wilanów; Pani Ewa Drzymała – aktorka serialowa, znana między innymi z takich produkcji jak Klan czy Plebania; Pan Piotr Tołoczko - aktor i reżyser, asystent wielu reżyserów teatralnych, współzałożyciel i wiceprezes Fundacji „HI ART!” oraz aktor filmowy i telewizyjny ("Karbala" i "Zaćma").

Jak co roku, nasze wspaniałe jury miało przed sobą niezmiernie trudne zadanie, wyłonić zwycięzcę III Warszawskiego Festiwalu Teatrów Przedszkolnych.

Oczywiście największe wrażenie na wszystkich zrobili mali aktorzy. Przenieśli nas w magiczny świat teatru. Każdy z nich, mimo tremy, zaprezentował się najlepiej jak tylko potrafił.

W każdym przedstawieniu były zawarte elementy tańca, śpiewu i dramy, co było nie lada wyzwaniem dla małych aktorów teatralnych. Wszystkie spektakle były dopracowane w drobnych szczegółach, poprzez dobór muzyki, strojów, dekoracji. Oprócz statuetek, dyplomów i nagród rzeczowych dla każdego małego aktora największym wyróżnieniem dla przedszkolaków były wielkie brawa publiczności, duma nauczycieli i instruktorów oraz łzy radości i wzruszenia u rodziców.

III Warszawski Festiwal Teatrów Przedszkolnych „Magiczna Konwalia” - werdykt jury:

Wyróżnienie za odwagę otrzymało Poziomkowe Przedszkole za spektakl "Królewna Śnieżka"

Wyróżnienie za ciekawy dobór repertuaru otrzymało Przedszkole „Buzzy Bee" za spektakl "Tylko bez całowania"

Wyróżnienie za radość grania na scenie otrzymało Przedszkole „Mini Harvard” za spektakl "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

Wyróżnienie za ciekawą formę przedstawienia otrzymało Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia za spektakl "Bajki przez telefon"

III Miejsce za profesjonalna grę aktorską i kostiumy otrzymało Przedszkole Beztroski Świat za spektakl "O Smoku Wawelskim i dzielnym Szewczyku"

II Miejsce za oryginalna interpretację wiersza, energię i pracę w grupie otrzymało Przedszkole Delfinki za spektakl "Rzepka"

I Miejsce za wdzięk, radość występowania na scenie i profesjonalny ruch sceniczny otrzymało Tęczowe Przedszkole za spektaklpt. "Maciuś Uśmiechalski i wiosna"

Serdecznie gratulujemy!
Do zobaczenia w przyszłym roku!